Tee oma südamele pai!

Autor: Jaana

Toeta südant tänulikkuse, kaastunde ja armastusega!

Tundes positiivseid emotsioone, nagu tänulikkus, kaastunne ja armastus, muutub südame rütm. Südamest väljuvad elektromagnetlained muutuvad ühtlaseks ja sujuvaks. See tekitab südames suurepärase ja õndsa tunde. Aju saab seeläbi südamelt signaali, et südamel on hea olla ja olukord on stressivaba. Nii on meel rahulik ja keha saab toimida pingevabalt.

Seevastu vihast, ärevusest ja ebakindlusest kantud emotsionaalne seisund muudab südamerütmi ebaühtlaseks ja korrapäratuks. See annab ajule häiresignaali ja korralduse toota stressihormoone. Hoolitse selle eest, et kurnavad emotsioonid turvalisel viisil välja elaksid, loo oma ellu aina enam armastuse- ja tänutunnet.

Kui oled energiast tühi või tunned end kehvasti, siis keskendu hoopis millelegi heale. Keskendu millelegi rõõmustavale ja ole selle eest tänulik. Täna nii iseennast kui elu laiemalt olemasolevate kingituste eest. Seeläbi muudad sa kiiresti oma vibratsiooni. Tänulikkus tuleb südamest, nii saad oma südame kaudu oma enesetunnet parandada. Kui sa lausud “tänan”, siis avad oma südame ja oled kontaktis oma hingega. Tänulikkus ühendab su südame ja mõistuse ning täidab füüsilise keha armastuse säraga.

qigongQigongi harjutus südame toetamiseks

Keskendume oma südamele ja teeme ühe qigongi harjutus, et anda südamele jõudu ja teda puhastada.

Istu sirge seljaga toolil, toeta jalatallad kindlalt maha. Hinga aeglaselt ja sügavalt. Tunneta, kuidas su keha iga väljahingamisega lõdvestub. Hingad välja kõik pinged ja ärevuse, kõik mõtted ja mured.

Pane üks käsi rindkere keskele ja teine käsi selle peale. Tunneta käte all oma südame tukseid.

Keskendu südamele ja liiguta käsi südame piirkonnas ringlevalt vasakule ja seejärel paremale ehk kellaosuti liikumise suunas. Jälgi masseerimise ajal, kuidas energia südames vabalt ringleb. Ringliigutused soodustavad südame vereringet.

Jäta käed algasendisse südamele. Hinga läbi nina. Sisse hingates tõsta käed rindkerest mõne sentimeetri kaugusele ja tunneta, kuidas õhk siseneb ja annab su südamele valge valgusena energiat.

Nina kaudu välja hingates too käed tagasi rindkerele ja vajuta õrnalt, kujutledes samal ajal punast valgust südamest välja kiirgamas.

Korda hingetõmbeid 18 – 36 korda. Sisse hingates täitub süda särava valge valgusega ja välja hingates liiguvad käed rindkerele ning süda kiirgab välja erepunast valgust. Valge ja punase värvi visualiseerimine puhastab südame vanast seiskunud energiast ning tugevdab südame tegevust.

Harjutuse lõpus hoia taas mõlemat kätt südamel, kujutle, kuidas energia voolab südamest allapoole ja valgub kõhtu. Tunned end lõõgastununa ja tasakaalus.

avatud syda jaana ojakaar

Artikkel põhineb Jaana Ojakäär-Kitsingu raamatul “Loova elu teejuht” (läbi müüdud).

Shares

Pin It on Pinterest