Enesejõustamine – investeering iseendasse!

Autor: Jaana

Sinu suured teod saavad alguse Sinust endast. Mida tervem ja tasakaalukam Sa oled, mida rohkem oled Sa kontaktis iseendaga ja teadlikum oma tunnetest, seda paremini saad Sa elus edasi liikuda. Seda lihtsam on kõndida enda jaoks õigel teel, kooskõlas oma väärtustega, rakendades oma suurimaid andeid ja luues maailma olulist väärtust.

Just sellepärast algab enda jaoks parima elu loomine investeeringust iseendasse. Eelkõige hõlmab see ajalist investeeringut – valikut võtta iga päev hetked iseendale, et teha seda, mis annab Sulle mõnusa energialaengu.
Selleks investeeringuks võib olla värskendav hommikujooks, lõõgastav vann, meditatsioonihetk, mõni inspireeriv seminar või kohtumine, köitev raamat…

Oluline on õppida ennast tundma ja küsida endalt: mis on need tegevused minu elus, mis aitavad mul olla terve, elurõõmus ja iseendaga kontaktis?

Tihti jätame iseenda vajadused kõige viimaseks, pannes esikohale töö või pere, lapsed.

Aga kõikide eluvaldkondade vundamendiks on ju see MINA ise. Kui me vundamendi eest ei hoolitse, siis hakkab ka sellele rajatud uhke maja vaikselt lagunema.

Hommikul ärgates hakkame me looma uut päeva.

Ärgates on meie ees justkui valge leht… meil on valik… me ise otsustame mida hakkame maalima tänasesse päeva.

Hommiku kvaliteet määrab suurel määral selle, milliseks kujuneb meie päev. Kuidas Sa oma elu kunstnikuna end hommikul loominguks häälestad?

See on imeline kingitus iseendale, kui võtad hommikul aega enda jõustamiseks, tehes täpselt seda, mis valmistab Sind kõige paremini ette uueks imeliseks päevaks.

Ideid enesejõustamiseks ja positiivseks eneselaadimiseks:

  • Hommikune jooga/ võimlemine/ shindo venitusharjutused/ taiji/ qigong;
  • Jalutuskäik / tervisejooks/ hommikuujumine;
  • Võta väike meditatsioonihetk;
  • Tee mõnus lõõgastav vann;
  • Kuula oma lemmiklaulu, mis Su tuju alati heaks teeb;
  • Tantsi, nagu keegi ei vaataks;
  • Laula dušši all nagu superstaar;
  • Ütle endale Sind toetavaid enesesisendusi (Mõned näited: Olen avatud kõigele heale, mis tänane päev mulle toob; Usun endasse ja õnnestun igas oma ettevõtmises; Ma olen loov ja edukas, ma loon olulist väärtust oma tööga; Usaldan elu loomulikku kulgu…)
  • Vaata peeglisse, aja selg sirgu, naerata ja ütle endale midagi toredat, näiteks kiida kui võluv ja kütkestav Sa täna välja näed;
  • Tee endale mõnus vitamiinismuuti, mis laeb Sind päikeseliste puuviljade energia ja värskusega või eriti hõrgutav kohv/tee.

Võta vastu väljakutse ja loo endale mõni mõnus hommikune “rituaal”, millega iseendale mõnusa päeva alustamise kingid. Vaata kuidas see hakkab Sinu elu mõjutama ja kuidas muutub Sinu päevade kvaliteet, Sinu elu kvaliteet?

Hooli endast ja väärtusta oma elu kõige tähtsamat inimest – Sind ennast!

Shares

Pin It on Pinterest